בניית ווידג'ט פלאש ככלי לקידום אתרים נובמבר 2010 פרקים במאמר:

בניית ווידג'ט פלאש - יצירת בסיס הנתונים

באתר הראשי יש להקים בסיס נתונים האוגר את האינפורמציה הספציפית לכל לקוח, בה נעשה שימוש מאוחר יותר, באפליקציית הפלאש, לפי מספר זיהוי אישי הניתן לכל אתר מארח.
בדוגמא שלנו, בסיס הנתונים מכיל תמונה קטנה של הלוגו של הלקוח, קובץ סאונד בו הלקוח פונה לגולש ומבקש ממנו להרשם לניוזלטר, הכתובת הספציפית באתר הלקוח, אליה מפנה הלינק לניוזלטר + ערך הצבע שבו צריך להיות צבוע הלינק.

האתר הראשי צריך גם לתת ללקוחות אפשרות להעלות את התמונות של הלוגואים שלהם לתיקיות אישיות, להקליט את קובצי הסאונד, ובמקרה שיש שימוש בטקסט, גם ליצור ולערוך את הטקסט.

כל לקוח שנרשם לקבלת השירות החינמי של השימוש בוידג'ט מקבל מספר זיהוי. הוא עושה לוגאין לאתר הראשי, מעלה את התכנים שלו, ומקליט את הודעתו. הוידג'ט שהוא מקבל להטמעה באתר האישי שלו קורא לבסיס הנתונים באתר הראשי, מזהה את עצמו לפי מספר הזיהוי שניתן ללקוח, ושואב את הנתונים הספציפיים, שאותה לקוח העלה ויצר.

הטמעת הוידג'ט באתר המארח

אחרי שהזין את הנתונים האישיים שלו, והעלה את התכנים לבסיס הנתונים באתר הראשי, מקבל הלקוח כמה שורות קוד, אותן הוא מדביק בעמוד html כלשהו באתר שלו.

גולש שמגיע לאתר המארח טוען את עמוד ה-html הזה כרגיל, אבל בנוסף לכל התכנים הרגילים המוצגים בעמוד זה בדרך כלל, נשלחת גם קריאה לאתר הראשי של הוידג'ט, הקריאה משדרת לוידג'ט את מספר הזיהוי הספציפי של האתר. האפליקצייה היושבת באתר הראשי יודעת לאילו תכנים לקרוא לפי מספר הזיהוי שנשלח אליה, ונטענת באתר המארח תוך הצגת התכנים הרלוונטיים ללקוח.

הרי לכם וידג'ט פלאש אופרטיבי מוצלח.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך תוכל לפתח ווידג'ט פלאש יעיל שיסייע בקידום אתרך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים