בלוג גלור דיזיין
עיצוב ובניית אתרים

מהירות טעינת האתר והשפעתה על הדירוג

לפני מספר שנים יצאה גוגל בהודעה פומבית כי מהירות הטעינה של אתרי אינטרנט משפיעה על דירוגם במנועי החיפוש. ההודעה היכתה גלים בקהילת עיצוב וקידום האתרים, וכולם ישר רצו לבדוק את מהירות האתרים שלהם וחיפשו דרכים להקטין את משקל הקבצים ולייעל את תהליך הטעינה. בגדול, ניתן להגיד שיש כמה פעולות מאד קלות שיכולות להשפיע באופן מיידי ומובהק על מהירות הטעינה. בנוסף לפעולות אלו, ישנן גם כמה פעולות שביצוען קשה, שיכולות להשפיע על המהירות באופן קל וכמעט לא מורגש.

כן רבותי, גם כאן פארטו עובד פול טיים…

הפעולות הקלות והמכריעות הן, כמובן, שימוש בכיווץ קבצים, ספרייטים ואיחוד קבצים חיצוניים והעברת לתחתית העמוד (ככל האפשר). הפעולות הקשות ובעלות ההשפעה המינורית הן ייעול בסיסי הנתונים, מיעוט קיראות HTTP, הפחתת אלמנטים בדום,

שימוש בכלי בדיקת מהירות דוגמת YSLOW הפכו לשכיחים וקהילת הקידום כבר נוכחה לדעת שההצהרה הראשונית של מנוע החיפוש היתה ירייית הפתיחה במירוץ מטורף לייעול האתרים, אמנם מהסיבות הלא נכונות, אך האפקט המצטבר על הרשת ועל נוחות הגלישה והיעילות של האתרים לא ניתן לספק. כך עוזרת גוגל לשפר את הרשת, ולזכותה יאמר שהכנסת מהירות הטעינה כאחד מהפרמטרים של הדירוג, אכן שיפרה את חווית הגלישה לאין שיעור.

Comments are closed.