עיצוב אתרים איטרטיבי – ושיפור השמישות דצמבר 2010 פרקים במאמר:

עיצוב אתרים איטרטיבי ופרמטרים קלי מדידה

עיצוב אתרים איטרטיבי ואחוזי ההמרה

עיצוב אתרים מצליחים נמדד, בין השאר, בפרמטר אחוזי ההמרה.
אחוזי ההמרה הם האחוזים מקרב הגולשים באתר, שיוצרים קשר עם בעל האתר, או ממלאים פעולה המהווה אחת ממטרות האתר. ההבדל בין המרה לשמישות, לצורכי מאמר זה, הוא שבעוד שהשמישות אומדת את אחוזי ההצלחה של הגולש להשיג מטרה שהציב לעצמו, הרי ההמרה אומדת את אחוזי ההצלחה שלו למלא מטרה שהציב עבורו בעל האתר.

ברור שאחוזי ההמרה בכל אתר יהיו נמוכים מהערך של השמישות, ולו רק בגלל שקשה יותר לשכנע גולשים לבצע פעולות שלא חשבו עליהן לבד בהגיעם לאתר. עם זאת, גם נתון זה יכול ורצוי שישתפר בעקבות מהלכי עיצוב אתרים איטרטיביים.

עיצוב האתר צריך להשתנות כדי לאפשר למספר רב ככל האפשר של גולשים לבצע את הפעולות הנדרשות מהם על ידי בעל האתר. הנוסחא להצלחה אינה ברורה ואינה אחידה לכל האתרים ברשת. לכל אתר קהל גולשים אחר, המונע בידי צרכים ורצונות אחרים ויוצר דפוסי גלישה שונים. כדי להתאים את עיצוב האתר לדפוסים הספציפיים, יש להכנס לתהליך של ניסוי וטעייה, או "איכון" אחוזי ההמרה. כל ורסייה עיצובית מצליחה יכולה להשתפר.

רק תהליך של עיצוב אתרים איטרטיבי יכול למכסם את אחוזי ההמרה.עיצוב אתרים איטרטיבי ויחס הניתור

עיצוב אתרים מצליחים נמדד, בין השאר, בפרמטר יחס הניתור. יחס הניתור הוא אחוז הגולשים היוצאים מהאתר לאחר ביקור בעמוד הכניסה בלבד – או במילים אחרות – לא ממשיכים לגלוש לתוך האתר, אלא חוזרים לאחור = מנתרים.

גולשים אלו נחשפו לעמוד אחד בלבד, והגיעו למסקנה שזה לא מה שהם מחפשים, ולא יוכלו למצוא תועלת כלשהי באתר. גולש יכול להגיע למסקנה מרה זו על בסיס אחת או יותר מהבעיות הבאות: קשיים בעליית האתר, עיצוב אתרים גרוע, טקסט ותכנים לא מתאימים, מיתוג שגוי וכד'. ככל שאחוזי הניתור גבוהים יותר כן מספר הגולשים המאוכזבים גדל.

דפוס עיצוב של עיצוב אתרים איטרטיבי יכול להביא גם בעייה זו על פתרונה.עיצוב אתרים איטרטיבי המכוון להשאיר את הגולשים באתר, ולגרום להם להעמיק בגלישתם ולהיחשף לעוד ועוד תכנים, הוא דפוס עיצוב המביא לפתרון הדרגתי, ולאורך זמן, של הבעיות הגורמות לאחוזי הניתור באתרים מסויימים להרקיע שחקים. עיצוב אתרים איטרטיבי, ניתוח העמוד הבעייתי ונסיונות איטרטיביים להמנע מהשגיאות המכתימות אותו, וגורמות לגולשים לסלוד מהאתר על בסיס היחשפותם לעמוד, יכול להעלים כליל את אותן בעיות, ולהביא את האתר למצב בו כל הגולשים המגיעים אליו מסתקרנים די הצורך כדי להמשיך ולגלוש לעמוקו ולרוחבו.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעצב אתר בוטיק מותאם לצרכיך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים