איכות וכמות בעיצוב אתרים מקודמים נובמבר 2009 פרקים במאמר:

האם מידע שנצבר בגוגל אנליטיקס משפיע על הדירוג?

מה אתם הייתם עושים לו הייתם בנעליהם של החבר'ה הטובים בגוגל?

ראינו כי בלי קשר לעיצוב אתרים, ניתן להגיד בוודאות שגולש מרוצה או מתוסכל, אם הוא מתנהג לפי אחד משני דפוסי הגלישה – הסיפוק המתמשך או התסכול המיידי. שני הדפוסים גם יחד ניתנים לניטור באמצעות תוכנת גוגל אנליטיקס – שירות חינמי שמציעים בגוגל, כדי לעקוב אחר סטטיסטיקות הגלישה באתרים. מדוע מציעה גוגל (חברה למטרת רווח, שמעוניינת ללמוד כמה שיותר על האתרים באינטרנט) שירות חינמי? ניחשתם.

גוגל יכולה להרוויח משימוש בנתונים המצטברים אצלה באמצעות אנליטיקס. היא יכולה ללמוד באילו אתרים נשארים המשתמשים, ומאילו אתרים הם בורחים כמו מאש (עיצוב אתרים ראוי ). היא יכולה לקבל קצה חוט (או אפילו יותר) באשר לשאלות של איכות, שכל דרך אחרת לברר, היתה מצריכה תקציב אינסופי. רק בודק אנושי יכול להעריך נכונה איכות של אתר, ורלוונטיות שלו למחרוזת חיפוש. רק גולש אנושי יכול להשאיר אחריו שביל של רמזים (התנהגות אנושית) שיכולים להעיד על איכות אתר. הכלי השימושי ביותר לאיסוף שביל הרמזים הזה הוא גוגל אנליטיקס. הכדאיות של השימוש בכלי עבור גוגל ברורה.
עכשיו רק נשארת השאלה האם הם עושים את זה?

הענק העדין

גוגל היא מונופול ענק המציג פנים "ירוקים" של אידאלים מערביים, אך למעשה שומר אמונים רק לאידאל מערבי אחד, גם הוא ירוק....

גוגל לא מודה באשמה, למרות שבעצם, לא מדובר במעשה חמור כל כך. למעשה זה אפילו כדאי לנו כגולשים, שגוגל ישתמש בנתונים המצטברים אצלם, כדי לשפר את חווית הגלישה שלנו.

גוגל מעולם לא הודתה בשימוש כזה, אך גם לא הכחישה ישירות. ניתן למצוא עדויות באינטרנט על ניסויים קטנים שערכו חברות לקידום אתרים, כולם מובילים למסקנה, שככל הנראה גוגל עושה שימוש בנתונים על דפוסי הגלישה כדי לעצב את דירוג האתרים.
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לבחור באסטרטגיה המתאימה והיעילה ביותר עבורך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים