איכות וכמות בעיצוב אתרים מקודמים נובמבר 2009 פרקים במאמר:

מאמציה הבלתי נלאים של גוגל לשפר את איכות השירות

אלוהים נמצא בסעיפים הקטנים

ראינו יש מקום להאמין, שגוגל משתמשים בנתונים המצטברים באנליטיקס, ומעידים על דפוסי הגלישה של הגולשים באתרים השונים, כדי ללמוד על איכות כל אתר ועל מידת הרלוונטיות שלו לחיפושים המפנים אליו.

לנתונים השלכה מיידית על קידום האתרים במנוע החיפוש הגדול בעולם. האמת? טוב מאד שגוגל עושים שימוש כזה.
אחרי הכל, מה שמשפר את החיפוש באינטרנט מקדם את האנושות, גם אם הוא מקדם את גוגל "על הדרך". להערכתי אין בכך פגיעה בפרטיות, כל עוד השימוש גלוי ושקוף.

אין פה במה להתבייש. אם משתמש מקבל שירות חינמי, וחותם ביודעין על הצהרה לפיה מותר להשתמש בנתונים על דפוסי הגלישה שלו, אני לא רואה בעייה (אגב, מי קרא את כל הסעיפים הקטנים של תנאי השימוש באנליטיקס? אני בטוח שמסתתר שם איזה סעיפון שמכסה אותם...)

רעיון חדש מבית היוצר של אנליטיקס – הפידברנר

הבכל מקרה, השירות החדש של גוגל – הפידברנר, גם הוא עשוי להוות כיסוי לפלטפורמה, שמטרתה לאסוף עוד נתונים על איכות האתרים. הפידברנר מתיימר להיות שירות חינמי, שמרכז ומאחד בין הסוגים השונים של הפידים לבלוגים ואתרים שונים. כל משתמש שנרשם לשירות יכול להיות סמוך ובטוח, שכל הקוראים שלו יקבלו עדכוני rss בנוסח אחיד, שמתאים לכל סוגי האפליקציות. מה שגוגל מקבלים מזה, זה תיעוד של מספר הקוראים המנויים על כל בלוג. איזה אינדיקציה טובה מזאת אפשר לקבל על מידת החשיבות וההשפעה של אתר? האם לא ברור שאתר עם 10,000 מנויים חשוב יותר מאתר עם עשרה, ולכן ראוי יותר לאכלס את המקום הראשון ברשימת תוצאות החיפוש?

שוב אנו רואים, כי המוחות הטובים בגוגל ממשיכים לשקוד על דרכים חדשות לשיפור האלגוריתם שלהם, ולהעברת המשקל מכמות הלינקים הנכנסים, לאיכות התכנים. והמגמה ממשיכה....
עיצוב אתרים וורדפרס
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולשמוע איך אוכל לעזור לך לבחור באסטרטגיה המתאימה והיעילה ביותר עבורך.

עיצוב אתרעיצוב אתרים