בשבחי המסר

בנוכחות אינטרנטית, המסר משני בחשיבותו רק לקידום האתר.

גם אם המסר לקוי והאתר מקודם, תהיה תנועה, וסטטיסטית יהיו גם המרות.
עם זאת, המסר יכול להגדיל את ההמרות עשרות מונים, בפרט אם הוא משלב גם גימיק.

במציאות של הרשת הישראלית, המסר הוא הבן החורג, וזוכה למידה מועטה של תשומת לב והשקעה. למעשה, אין למצוא בישראל אף כותב/ת תוכן שיווקי אמיתי לאינטרנט, פשוט כי אין לזה שוק שמצדיק התמקצעות (למעט כותבים מסוימים במשרדי פרסום גדולים, הנגישים רק לבעלי כיס).
כתוצאה מכך, גם מי שמכיר בחשיבותו של הנדבך הקריטי הזה בנוכחות האינטרנטית, יאלץ להתפשר על רמת המוצר הסופי. חבל, אבל אין מה לעשות.

גם אני אינני מעוניין לפרט כאן בהרחבה על מסרים באינטרנט. זה לא כלכלי, ויש לי דברים יותר טובים לעשות עם הזמן שלי. רק אגע בקצרה במספר עובדות חשובות:

  • 1) את הגולש לא מעניין לשמוע עוד על כמה אתה גדול וכמה אתה חזק. כולם יכולים להלל את עצמם, וכולם אכן עושים זאת.
  • 2) הגולש גולש בשבילו ולא בשבילך.
    התמונה המנטאלית שיש לרבים היא של גולש סקרן ומחויך, מעין סבא טוב שעיתותיו בידיו, והוא גולש לאיטו בסבלנות, ומהנהן לעצמו בהנאה בעודו קורא לעומק ובשקידה עמוד אחר עמוד כשבידו ספל קפה מהביל. זוהי תמונה שגויה.

    הגולש האמיתי צריך משהו. הוא מפחד ש"יעבדו עליו" / ידפקו אותו.
    חבל לו על כל שנייה שהוא לא בפייסבוק/בפורנו, והוא רוצה להשתמש באתר שלך ולזרוק אותו לכל הרוחות לאחר השימוש. ורצוי שהשימוש הזה יהיה קצר.

    כל מה שמעניין אותו זה איך הוא יכול להרוויח מהאתר שלך, או להשיג ממנו את המידע שהוא צריך. הוא לא יקדיש לו שנייה אחת יותר מזה. אה, וגם לא מעניינת אותו הגרפיקה שלך, או כל השטויות האחרות שהכנסת שם.

ולמה אין לכתיבה שיווקית לאינטרנט בארץ שוק?

ובכן, לכתוב טקסט לאתר שלך זה כמו לעשות אהבה. כולם חושבים שהם טובים בזה.
תוסיף לזה שאין מסר אחד שמתאים לכולם. כדי שהמסר יהיה יעיל חייבים לוותר על חלק מהגולשים ולדבר מעל הראש שלהם או מתחתיו. בארץ מאמינים ב"תפסת מרובה".

אסכם ואומר שלמרות חשיבותו הרבה של המסר, כנראה שבמציאות הנראית לעין יסבול נדבך זה באתרים הישראליים מהפקה חובבנית ורצוצה. הבשורות הטובות הן שכולם נמצאים באותה סירת הצלה דולפת, אז עמדת הפתיחה הנחותה היא רק תיאורטית.