בניית אתרים וורדפרס אוקטובר 2010 פרקים במאמר:

וורדפרס וגמישות מול ספקים

בניית אתרים וורדפרס מספקת לבעל האתר עצמאות יוצאת דופן מול הספק, מקים האתר.
בעוד שהקמת אתרים בקוד קנייני כובלת את בעל האתר למפתח, שכתב את קוד האתר, ומאלצת אותו להמשיך לעבוד עם אותו ספק (כל עוד הוא משתמש בקוד) הרי בניית אתר וורדפרס מאפשרת להחליף ספק ללא קושי, ולבחור מבין שפע הספקים ומעצבי האתרים, העוסקים בהקמת אתרים וורדפרס באופן מקצועי.

אתרים בקוד קנייני מושתתים על מערכות שפותחו בידי גופים מסחריים (סטודיו לעיצוב אתרים).
גופים אלו שומרים לעצמם את הזכויות הקנייניות בקוד, ואסור לאף אחד לעשות בו שינויים או תוספות. יתר על כן, ברוב המכריע של המקרים, כלל לא מקבל הלקוח גישה לקוד האתר עבורו שילם.

עובדה זו מאלצת את בעל האתר להמשיך לעבוד עם הספק, בכל פעם שברצונו לבצע שינוי או תוספת באתרו. לא כך המצב בקוד פתוח.

בניית אתרים קוד פתוח

בנוסף על מגוון היתרונות של הקוד הפתוח בכל הקשור לעיצוב אתרים, תוספים, תאימות עתידית ועוד, מציעים הקוד הפתוח, ומערכת וורדפרס בפרט, גמישות רבה ועצמאות מספקים.

הקוד הפתוח, עליו מושתת אתר הוורדפרס שלך, שייך לך, ולא לספק שבנה את האתר עבורך.
בעל האתר תמיד חופשי להוסיף רכיבים, לשנות את קוד האתר או לשלב בו אלמנטים חדשים ככל העולה על רוחו – אם לא בעצמו, אז בעזרת בונה אתרים מקצועי, ואם לא בעזרת בונה האתרים שהקים את האתר, אז בעזרת כל בונה או מעצב אתרים אחר, המתמצא בבניית אתרים וורדפרס.


היצע רחב של ספקים

בניגוד לקוד הקנייני, המוכר רק למפתחיו הספציפיים, מוכר הקוד של וורדפרס למאות מעצבי אתרים העוסקים בתחום. כל אחד מהם יכול לקחת את המושכות של עיצוב האתר או שדרוגו בכל שלב שהוא, שכן המערכת מוכרת וידועה, וזכויות השימוש בה פתוחות לכולי עלמא.

המדובר במעין קאנוניזציה של קוד, שמאפשרת לבעל האתר לבחור מבין מאות ואלפי ספקים, שכולם ידעו בדיוק על מה מדובר, ומה צריך לעשות כדי להגשים את מטרותיו. גמישות זו בבחירה והחלפה של ספקים מעניקה כח רב למקימי האתר, ומהווה מעין נוגדן למצב הלא בריא של חצי-המונופול הקיים בשוק הקוד הקנייני.

בפוסט הבא נראה איך בניית אתרים וורדפרס מאפשרת לבעל האתר להפוך בעצמו לספק – איך הגמישות יכולה להפוך לעצמאות מוחלטת.

עיצוב אתרים דרופל
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולקבל עוד מידע על בניית אתרים וורדפרס, ומדוע יכולה הפלטפורמה לספק לך פתרון יעיל וגמיש לצרכי בניית אתרי תדמית.

עיצוב אתרעיצוב אתרים