בניית אתרים וורדפרס אוקטובר 2010 פרקים במאמר:

וורדפרס וקוד תקני

אחד היתרונות של בניית אתרים וורדפרס הוא הישענות המערכת על בסיס קוד xhtml בתקן w3c.
גם כשהמדובר בעיצוב אתרים, כל הקוד שמייצרת המערכת, וכל הקוד של תבניות העיצוב הוא תקני.
עובדה זו מאפשרת לוורדפרס ליהנות ממספר יתרונות:

תאימות עתידית

ההישענות על קוד תיקני מבטיחה למשתמשי וורדפרס כי האתר שלהם לא רק מתאים לדפדפנים הקיימים כיום, אלא גם לגירסאות העתידיות, ולדפדפנים העתידיים. איך אפשר לדעת? או.

עולם האינטרנט הוא עולם דינמי. דפדפנים מתעדכנים לפחות אחת לשנה, דפדפנים חדשים יוצאים לשוק, דפדפנים קיימים מותאמים לגירסאות של מכשירים נישאים חדשים ומחשבים ניידים שונים. המשותף היחיד לכל הדפדפנים החדשים, ולכל אלה שייוצרו בעתיד הוא שכולם מחויבים לשמור על פרשנות xhtml של w3c.

לא יהיו עוד דפדפנים כמו אקספלורר 6,7 שמפרשים xhtml בצורה אידיוסינקרטית (או איך שנוח למפתחים). המעבר לקוד תקני הוא מהלך שנועד לייצר אחידות ברשת, וכל הדפדפנים המודרניים מחויבים לתמוך בו. עובדה זו מקנה וודאות לכל מערכת הכתובה בקוד תקני – היא לעולם לא תישבר בדפדפן חדש. בניית אתר וורדפרס נשענת על קוד תקני שתמיד יתמך בידי כל דפדפן עתידי שלא יהיה, בניגוד למערכות שאינן תקניות, שקרוב לוודאי ישברו בדפדפנים מודרניים, כשאלא יפסיקו לתמוך בפרשנות האידיוסינקרטית, שאפיינה דפדפנים מיושנים.

אינדוקס מהיר

בניית אתרים וורדפרס מבטיחה אינדוקס מהיר וחלק בידי גוגל, ומנועי החיפוש האחרים (עד כמה שאלה רלוונטיים). הקוד התקני, עליו מבוססת וורדפרס, הוא קוד רזה,פשוט ונטול טעויות. הרובוטים של מנועי החיפוש, העוברים על כל עמודי האינטרנט על מנת לאנדקס אותם, הם תוכנות פשוטות ופרימיטיביות שלא יודעות להתמודד עם שגיאות קוד. כשרובוט כזה עובר על עמוד המכיל שגיאות, הוא פשוט נתקע.

בניית אתר וורדפרס מבטיחה התבססות על קוד פשוט ונקי משגיאות, כזה שיאפשר לרובוט לעבור עליו בהצלחה ובמהירות. רק כך אפשר להיות בטוחים כי העמוד יאונדקס בזריזות האפשרית, וכי האתר שלכם יופיע ברשימת התוצאות של מנועי החיפוש במהירות המרבית.

תאימות לדפדפנים נישאים

בניית אתרים וורדפרס נשענת, כאמור על קוד xhtml תקני. קוד זה הוא מאד פשוט ובלתי גמיש.

הדפדפנים של המכשירים הנישאים אינם מתוחכמים כדפדפנים של המחשבים הנייחים. בגלל מגבלות של זיכרון וכוח עבודה, דפדפנים אלו אינם יכולים להרשות לעצמם את צריכת המשאבים הרבה הנגרמת כתוצאה מנסיונות לפרש עמודי אינטרנט שגויים.

בניית אתרים שאינה נשענת על קוד תקני מקשה על הדפדפנים החלשים הללו, וכתוצאה מכך, לעיתים קרובות הם מציגים את העמוד באופן משובש.

מערכת וורדפרס, בגלל הקוד הקשיח שלה, יכולה להיקרא בקלות בידי הדפדפן, ואינה תובעת משאבי מערכת. זו הסיבה שאתרי וורדפרס נראים טוב יותר גם בדפדפנים של מכשירים נישאים.

עיצוב אתרים דרופל
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולקבל עוד מידע על בניית אתרים וורדפרס, ומדוע יכולה הפלטפורמה לספק לך פתרון יעיל וגמיש לצרכי בניית אתרי תדמית.

עיצוב אתרעיצוב אתרים