בניית אתרים וורדפרס אוקטובר 2010 פרקים במאמר:

וורדפרס ותוספים – אליה וקוץ בה

כפי שראינו, בניית אתרים וורדפרס נהנית (בנוסף על עיצוב אתרים מרהיב) גם משלל תוספים ורכיבים חינמיים, המעשירים את חווית המשתמש של הגולשים, ואת חווית ניהול האתר עבור הבעלים. רכיבים אלו מוצעים לשימוש חופשי בידי מתכנתים או חברות, המעוניינים להשתלב בקהילת וורדפרס העולמית, למצב את עצמם כמובילים וכתורמים, ולקבל לינקים לאתריהם. הבעייה היחידה עם מהלך עניינים זה היא שרמת הרכיבים של וורדפרס, בדרך כלל לא מגיעה לרמת המערכת עצמה.

למה הכוונה? בעוד שמערכת וורדפרס מצטיינת ביציבותה, באמינותה ובמודולוריות המפורסמת שלה, המאפשרת לה להתאים את עצמה לכל עיצוב אתרים, פרוע ככל שיהיה, ולכל קונפיגורציה שניתן להעלות על הדעת, הרי התוספים שלה לא עומדים בסטנדרט זה. בעוד וורדפרס זוכה לשעות פיתוח אינסופיות כמעט, בידי צוותים מסורים של מתכנתים ואנשי אבטחה ורשת, הרי התוספים נכתבים לרוב בידי מתכנתים יחידים, ללא תיאום עם צוות וורדפרס. עבודה זו של צדדים שלישיים נוטה להיות טובה פחות, ולעיתים קרובות חסרה היכולת לקונפיגורציה מדוייקת של הרכיב.

פיתוח תוסף וורדפרס – תרחיש מצוי

איך זה בדרך כלל קורה?

מתכנת כלשהו, המתעסק באופן מקצועי בבניית אתרים וורדפרס, מזהה במהלך עבודתו איזשהו צורך שמערכת וורדפרס לא נותנת לו מענה, או שהמענה לא מספק / לא אופטימלי. אותו מתכנת ניגש לפתרון הבעייה עבור הלקוח הספציפי שלו, ואז אורז את הפתרון כתוסף, ומגיש אותו לצוות וורדפרס הממונה על בחינה של תוספים. הצוות בוחן את התוסף כדי לוודא שאינו גורם לבעיות אבטחה, ושאינו מתנגש עם מודולי הליבה, ואז מאשר את הרכיב, ומוסיף אותו לרשימת הרכיבים המשרתים את הקהילה.

אין זה מתפקידו של צוות התוספים לתכנן את התוסף או להמליץ על שיפורים. כל עוד התוסף אינו פוגע באבטחה או בליבה, הוא מאושר. עובדה זו מאפשרת הוספת רכיבים שיכולת הקונפיגורציה שלהם מוגבלת, או שדרך עבודתם אינה אופטימלית מבחינת צריכת משאבי מערכת וכד'.

הפועל היוצא של תהליך כתיבת רכיב וורדפרס והוספתו למלאי הוא שאם המחבר לא חשב על כל התרחישים, התוסף לא יוכל לתת מענה לכל הצרכים. הבעייה ניכרת בעיקר בהתאמות לעברית.

בפוסט הבא – דוגמה ומסקנות...

עיצוב אתרים דרופל
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולקבל עוד מידע על בניית אתרים וורדפרס, ומדוע יכולה הפלטפורמה לספק לך פתרון יעיל וגמיש לצרכי בניית אתרי תדמית.

עיצוב אתרעיצוב אתרים