בניית אתרים וורדפרס אוקטובר 2010 פרקים במאמר:

וורדפרס ושפע התוספים

אחד היתרונות המובהקים של בניית אתרים וורדפרס היא הזמינות המסחררת של התוספים.
תוסף הוא רכיב תכנותי שמטרתו להעשיר את חווית הגלישה של המבקרים באתר, או ליעל את חווית ניהול האתר עבור בעליו. תוספים יכולים להיות: מנגנון גלריות תמונות בתצוגות שונות, מנגנוני התממשקות שונים לרשתות חברתיות דוגמת פייסבוק וטוויטר, מנגנוני ניהול משתמשים רשומים וניוזלטרים, מערכות גיבוי אתר, תגיות, קידום אתרים ועוד. התוספים של וורדפרס זמינים לכל דורש באתר הבית של המערכת, ומהווים שיקול מכריע בבחירת מערכת ניהול תוכן לאתר.

בניית אתרים וורדפרס לא נשענת רק על עיצוב אתרים מדהים.
שלל התוספים של וורדפרס מהווים מעין "תיבול" למנה העיקרית של האתר, ומסייעים ביצירת אתר נוח לגלישה, המציג את האינפורמציה שלו בצורה יעילה, עדכנית ומשובבת את העין. בניגוד למערכות קנייניות, בהן זמינות התוספים מוגבלת למספר הרכיבים שפיתחה החברה בעלת הזכויות במערכת, הרי בעולם הקוד הפתוח, וורדפרס בפרט, שותפים מאות מתכנתים, חברות וארגונים בפיתוח מתמיד של רכיבים בהתאם לסטנדרטים ולצרכים העכשווים, המשתנים תדיר ברשת.

עיצוב אתרים בוורדפרס – לכל תוסף יש אבא

יתרון נוסף בבניית אתר וורדפרס הוא מערכת התמיכה המסועפת הבאה לגבות את השימוש בתוספים השונים. לכל תוסף יש אבא – המתכנת או קבוצת המתכנתים שיצרו אותו. לכל אבא יש אתר, בו הוא מציע תמיכה למשתמשים בתוסף שלו. אתר וורדפרס מציע שלל תוספים, המחולקים לפי קטגוריות, וכוללים תיאור מפורט של התוסף ויכולותיו, וכן ציון שהעניקו לו הגולשים.

בניית אתר וורדפרס, והעמסתו בתוספים, לא גורמת לאתר לקרטע (כמו בג'ומלה למשל), ולא מונעת מבעל האתר לשדרג את הגירסה בעתיד. בנוסף על כך, זוכים רוב התוספים הפופולריים, לעבודת פיתוח מתמדת, המשפרת את יכולותיהם, ומאפשרת לבעל האתר שהתקין אותם, לשדרג את גירסת התוסף לפרקים.

וורדפרס ועזרה הדדית

עובדה נוספת המקלה את השימוש בתוספי וורדפרס היא קיום הקשר ההדוק בין חברי הקהילה.
כל בעייה או שאלה שמתעוררת אצל אחד ממשתמשי התוסף, זוכה לפתרון מידי חברי הקהילה האחרים, או מפתחי התוסף. לרוב לא צריך בכלל ליצור קשר עם אף אחד – פשוט מחפשים את השאלה בגוגל, ומוצאים דיונים רבים שבסופם הפתרון.

סביר להניח כי רוב השאלות כבר נשאלו, ורוב הבעיות כבר נפתרו. בגלל שכולם משתמשים באותם תוספים, רוב הסיכויים שמישהו כבר העלה את הבעייה שלך לאויר, וקיבל פתרון. בניגוד לבעלי אתרים המבוססים על קוד קנייני, שם הכתובת לבעיות היא החברה הספקית (שעשויה לא להיות זמינה לתמיכה, או שתגובותיה עשויות להיות איטיות מדי), הרי בקוד פתוח ניתן לקבל פתרון כמעט מיידי, בכל שעה ובכל יום.

עיצוב אתרים דרופל
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולקבל עוד מידע על בניית אתרים וורדפרס, ומדוע יכולה הפלטפורמה לספק לך פתרון יעיל וגמיש לצרכי בניית אתרי תדמית.

עיצוב אתרעיצוב אתרים