בניית אתרים וורדפרס אוקטובר 2010 פרקים במאמר:

הקמת אתרים – וורדפרס 2010

בבואנו לעסוק בהקמת אתרים וורדפרס עלינו להבין עובדה אחת פשוטה: וורדפרס אינה מערכת בלוגים ( ראה קוד קנייני וקוד פתוח – ישן מפני חדש ). וורדפרס אמנם התחילה את דרכה כמערכת ייעודית לבניית בלוגים, וככזו, עדיין מכילה רכיבים המאפשרים לה לתפקד כבלוג, או להכיל פונקציונליות של בלוג באתר, אבל נכון ל-2010, וורדפרס מתפקדת כמערכת ניהול תוכן לכל דבר ועניין.

הקמת אתרים וורדפרס יכולה לשרת צרכים של אתר תדמית, אתר אינפו, אתר קהילתי/פורטל, ואפילו חנות פשוטה. אחרי שהגיעה לטופ של שרשרת המזון בפונקציונליות הבלוגית, השכילה וורדפרס להתרחב, ולהתאים את עצמה לצרכים נוספים אונליין. כעת וורדפרס היא מערכת גמישה וקלה לעיצוב במידה כזו שניתן לעשות בה שימוש לכל צורך אינטרנטי, כל עוד הוא לא מורכב מאד (אז צריך לפנות לדרופל).

עיצוב אתרים וורדפרס

בבואנו לשקול בניית אתרים וורדפרס עלינו לזכור כי השיקולים הרלוונטיים היחידים, אינם שיקולים של עיצוב אתרים. בגלל הגמישות הרבה של וורדפרס, ניתן להטמיע במערכת כל עיצוב, פרוע ככל שיהיה, ועדיין ליהנות מכל יתרונותיה.

בנוסף על יכולתה של וורדפרס להטמיע עיצוב אתרים, נהנית המערכת מהיצע רחב של עיצוב אתרים חינמי, המוגש לקהילת המשתמשים באתר וורדפרס העולמי. עיצובים אלו, יש להודות, נראים לא כל כך מושקעים (אם כי בהשוואה לעיצוב האתרים החינמי של מערכות ניהול התוכן האחרות, כמו דרופל וג'ומלה, הוא עדיין להיט...).

למי שלא מוכן להסתפק בעיצוב אתרים חינמי, אפשר להמליץ על קניית תבנית עיצוב פרימיום. תבניות אלו נראות מצויין, עלותן זעומה, והן גודשות את הרשת באלפיהן.
התקנת עיצוב תבניתי בוורדפרס היא קלה ומהירה – קליק אחד וגמרנו – כל התכנים, התפריטים, ההיררכיות והתוספים "עוברים" לעיצוב החדש במחי אצבע.

עיצוב אתרי בוטיק בוורדפרס

עיצוב בוטיק לאתרי וורדפרס הוא כבר יותר מסובך (בדומה לקידום אתרים, עיצוב אתרים חובבני מגיע רק עד רמה מסויימת - עיצוב אתרים ורכישת לינקים). על מנת להטמיע עיצוב אתרים מורכב במערכת, יש לפנות לספק מקצועי, שכן הידע הנידרש אינו טריוויאלי: החל משליטה טובה בפונקציות המערכת של וורדפרס, שליטה במבנה הדטה בייס והקבצים, וכלה בשליטה מוחלטת ב-css, שבלעדיה אין מה לדבר.

הפוטנציאל של וורדפרס כמערכת להטמיע עיצוב אתרים הוא בלתי מוגבל, מה שמגביל בדרך כלל את התוצאות זה היכולות של המטמיע, אבל זה כבר סיפור אחר...

שלא כמו בפלטפורמת פלאש לדוגמה (איך לבחור אתר? בניית אתר פלאש סטאטי), תפקוד מערכת וורדפרס מנותק לחלוטין מהמראה של האתר. לכן, בבואנו לבחון את וורדפרס כמערכת ניהול תוכן עבור האתר שלנו, אל לנו להתחשב בשיקולים של עיצוב. אילו שיקולים בכל זאת נכנסים לתמונה? כל זאת ועוד בפוסט הבא.

עיצוב אתרים דרופל
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולקבל עוד מידע על בניית אתרים וורדפרס, ומדוע יכולה הפלטפורמה לספק לך פתרון יעיל וגמיש לצרכי בניית אתרי תדמית.

עיצוב אתרעיצוב אתרים