בניית אתרים וורדפרס אוקטובר 2010 פרקים במאמר:

עיצוב אתרים וורדפרס ופריצות

בפוסט הקודם ראינו כי רק מערכת ניהול תוכן קוד פתוח, כדוגמת וורדפרס, יכולה לעמוד בעלויות ההגנה הנדרשות בסביבת האינטרנט העכשווית. מערכות קנייניות פשוט לא יכולות להקצות את כח האדם הדרוש משיקולים של תקציב, שלא לדבר על העובדה שקשה להן להגיע לרמת המומחיות ולסטנדרט הבינלאומי הנדרש (היכול מתכנת ישיש מסטודיו עיצוב אתרים בפתח תקווה להתחרות בצוות פורצים אירופאי נחוש ומיומן?)

תרחיש פריצה שגרתי

איך נראה תרחיש פריצה שגרתי?
במקרה של קוד קנייני התרחיש הוא כזה: אתר כלשהו נפרץ (לרוב בגלל שמפתחי המערכת לא הגנו עליה כראוי, אם בגלל מגבלות תקציב פיתוח, או בגלל מגבלות יכולת וכשרון, ולרוב שתי התשובות נכונות). "צוות המפתחים" (לרוב שנים.שלושה מפתחים "מילואימניקים / כלבוייניקים" בלי ידע אמיתי באבטחת מידע) מתכנס לכמה שעות כדי לתקן את הפרצה בטלאי חאפרי וזריז, והאתר הפרוץ זוכה ל"שדרוג" פרטאצ'י.

מיותר לציין שאף אתר אחר המבוסס על אותו קוד קנייני לא זוכה לתיקון (גם כי מישהו צריך לשלם על זה, וגם כי "לא מעירים לקוחות ישנים").

עיצוב אתרים וורדפרס

בניגוד לתרחיש מצוי זה, כשהמדובר בעיצוב אתרים וורדפרס, צוות האבטחה המקצועי והמיומן מפרסם גירסה מתוקנת לשימוש הציבור. לא רק זה – כל בעל אתר וורדפרס מקבל אוטומטית תזכורת (המופיעה במערכת הניהול של האתר הפרטי שלו) המביאה לתשומת ליבו את העדכון החדש, ומציגה לינק להורדתו והתקנתו (הכל בלחיצת כפתור אחת). כל עדכון הופך זמין לכל ציבור המשתמשים באופן מיידי. זה הכח של קוד פתוח, ושל בניית אתרים וורדפרס בפרט, וזה מה שהופך את המערכת לכל כך אטרקטיבית.

כסיכום ניתן להגיד שמערכת וורדפרס מפצה את משתמשיה על החיסרון שבחשיפת היתר לפריצות (חשיפה הנובעת מהפופולריות הרבה של המערכת, כאמור) ומעניקה הגנה מרובדת, איכותית ומשודרגת תדיר, העולה על כל מערכת הגנה שניתן לקבל ממערכת קניינית וודאי, וגם מרוב המערכות המושתתות על קוד פתוח.

הגנות אקסטרה ניתן לארגן בקלות רבה בעזרת אחד מהמדריכים הרבים המצויים אונליין. אם זה שיפור מערך ההגנה באמצעות כתיבה יצירתית של קבצי htaccess או שימוש קליל ואאוט אוף דה בוקס במנגנוני קפצ'ה (טקסט + אודיו) ואימות מתקדמים.

עיצוב אתרים דרופל
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולקבל עוד מידע על בניית אתרים וורדפרס, ומדוע יכולה הפלטפורמה לספק לך פתרון יעיל וגמיש לצרכי בניית אתרי תדמית.

עיצוב אתרעיצוב אתרים