בניית אתרים וורדפרס אוקטובר 2010 פרקים במאמר:

וורדפרס ועדכוני אבטחה שוטפים

בפוסטים האחרונים עסקנו ביתרונות האבטחה שבבניית אתר וורדפרס. ראינו כי מערכת וורדפרס נהנית מאבטחת ליבה מצויינת, מתוספי אבטחה ומיכולות גיבוי ושחזור טובות. עם זאת, מצאנו כי עצם הפופולריות הגדולה של בניית אתרים וורדפרס הולכת יד ביד עם חשיפה גבוהה, ולכן גם עם מספר גדול יותר של התקפות פוטנציאליות.

ככל שיש יותר אתרים המושתתים על המערכת, כך גדל מספר הפורצים השמים לעצמם כמטרה לפרוץ למערכת, בהנחה (המוצדקת) שיוכלו להשתמש בפירצה שאיתרו כדי לחדור לאלפי אתרים במכה אחת. על פניו, יתרונות האבטחה של וורדפרס מתאזנים עם החסרון שבחשיפה הגבוהה לפריצות, אך האמנם?

עיצוב אתרים וורדפרס ועדכוני האבטחה

יתרון אבטחה נוסף של עיצוב אתרים וורדפרס הוא עדכוני האבטחה.
עדכונים אלו, המשתחררים אחת לחודש/חודשיים מונעים מפורצי העולם להתאחד כנגד המערכת הנפוצה ביותר ברשת. דווקא בגלל התפוצה הגבוהה של עיצוב אתרים וורדפרס, יכול פאנל הניהול של אבטחת המערכת לקבל עדכונים ודיווחים מיידיים על כל נסיון חדירה מוצלח למערכת. הפאנל מעסיק צוותים שעוסקים באופן שוטף בתיקון הפרצות ושחרור גרסאות מתוקנות לקהל המשתמשים.

כפועל יוצא מכך, יכול כל משתמש וורדפרס לקבל גירסה מאובטחת חדשה בכל פעם שמתגלית פרצה, כאמור.

( יש לציין כי בשנים האחרונות, הופכות הפרצות של וורדפרס ליותר ויותר אזוטריות, מהסיבה הפשוטה, שכל דרכי הפריצה הסטנדרטיות נחסמו כבר מזמן בצורה הרמטית. עדכוני האבטחה מהשנה האחרונה מראים חסימות לכל מיני שיטות מוזרות, שרק פורצים מאד מיומנים, שמכירים את וורדפרס הכרות אינטימית יכולים לדמיין. המצב של המערכות הקנייניות רחוק מכך. לא קשה למצוא מערכות קנייניות שעוד לא מוגנות מפני דרכי פריצה אלמנטריות, שכל פורץ מתלמד מתחיל להתנסות בהן כבר בתחילת דרכו. )

בניית אתר וורדפרס מאובטח

רק מערכת קוד פתוח פופולרית יכולה לעמוד ב"עלויות" של העסקת צוותי אבטחה שוטפת באופן סדיר. המדובר במומחים מהשורה הראשונה, בעלי שם עולמי, העוסקים במלאכה מתוך תחושה של שליחות. העסקתם של מומחים בסדר הגודל הזה אינה כלכלית, ואף מערכת ניהול תוכן קניינית לא יכולה להרשות לעצמה את הפריווילגיה הזאת. זאת הסיבה שמערכות קנייניות אינן זוכות לעדכוני אבטחה כלל.

בפוסט הבא נראה איך הדברים נראים בצד של הקוד הקנייני, ונוכל להבין טוב יותר את ההבדל המהותי בהתנהלות בין שתי הפלטפורמות.

עיצוב אתרים דרופל
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולקבל עוד מידע על בניית אתרים וורדפרס, ומדוע יכולה הפלטפורמה לספק לך פתרון יעיל וגמיש לצרכי בניית אתרי תדמית.

עיצוב אתרעיצוב אתרים