בניית אתרים וורדפרס אוקטובר 2010 פרקים במאמר:

וורדפרס וחשיפת יתר

עד כה עסקנו ביתרונות שמציעה מערכת ניהול התוכן הפופולרית וורדפרס. ראינו כי מי שמחפש עיצוב אתרים אלגנטי, ומערכת ניהול נוחה ומאובטחת, ימצא את מבוקשו בבניית אתר וורדפרס.

וורדפרס גם מציעה שלל תוספים, המשפרים את ביצועי האתר, את חווית הגלישה של המשתמש ואת השליטה של בעל האתר בתכנים ובתצוגה. מכל הבחינות, הקמת אתר וורדפרס נותנת מענה איכותי לצרכים העכשווים של בעלי אתרים, והאבטחה אינה יוצאת מן הכלל.

בפוסטים האחרונים עסקנו ביתרונות האבטחה של וורדפרס וראינו כי המערכת מציעה פתרונות טובים בכל הרבדים: החל מאבטחת ליבה מצויינת, עובר בתוספי אבטחה משוכללים, וכלה ביכולות גיבוי ושחזור טובות. בפוסט הנוכחי נעסוק בשאלה הלגיטימית, העולה מהעובדה שבניית אתרים וורדפרס היא פרקטיקה נפוצה ושכיחה:

האם בניית אתר וורדפרס מעלה את החשיפה שלך לפורצים?

ובכן, במילה אחת, התשובה היא: כן.
ובחמש מילים?
כן, אבל זה לא משנה.

עצם העובדה שוורדפרס כל כך נפוצה, אמנם מעידה על איכותה של המערכת, ועל הצלחתה כמערכת ניהול תוכן, אבל היא גם הופכת את השימוש בה ליותר מסוכן.

עשרות מיליוני אתרים ברשת מושתתים על וורדפרס. קל להבין כי עם רמת חשיפה כזאת, יקומו הרבה פורצים שינסו למצוא פרצות במערכת, מתוך ההנחה (המוצדקת למחצה) כי אם ימצאו פרצה, יוכלו להשתמש בה על כל אותם אתרים.

בניגוד למערכות קנייניות, הבנויות כל אחת בקוד ייחודי וחד-פעמי ( או במקרה הטוב עם כמה מאות יישומים נפרדים ברשת), כשהמדובר במערכת נפוצה עם מילוני יישומים, עצם הנראות הגבוהה שלה מושכת אש. באופן חד משמעי, אתר וורדפרס צריך לצפות ליותר התקפות ויותר ספאם. זאת התשובה הקצרה.

התשובה הארוכה היא, שזה לא משנה.
מדוע זה לא משנה?
כל זאת ועוד בפוסט הבא עלינו לטובה...

עיצוב אתרים דרופל
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולקבל עוד מידע על בניית אתרים וורדפרס, ומדוע יכולה הפלטפורמה לספק לך פתרון יעיל וגמיש לצרכי בניית אתרי תדמית.

עיצוב אתרעיצוב אתרים