בניית אתרים וורדפרס אוקטובר 2010 פרקים במאמר:

וורדפרס וגיבוי

בפוסטים האחרונים עשינו דיון קצר ביתרונות האבטחה של בניית אתרים וורדפרס. ראינו שבנוסף לעיצוב אתרים מרהיב, מציעה פלטפורמת וורדפרס גם מנגנוני אבטחה משומנים, המסייעים לבעלי אתרים להתמודד עם הסיכון הגובר של פריצה, הפלת האתר ושינוי תכניו. סקרנו את היתרונות של אבטחת הליבה של וורדפרס וחלק מהתוספים המאפשרים לבעלי אתר וורדפרס להתגונן מפני האקרים, ספאמרים וסתם חטטנים. בפוסט הנוכחי נראה מה עושים אם בכל זאת, איכשהו, מישהו פרץ לנו לאתר.

עיצוב אתרים וורדפרס והתרחיש הנורא מכל

גם מנגנון ההגנה הטוב ביותר אינו חסין במאה אחוז, ואפילו אתר וורדפרס מוגן יכול להיפרץ. האקר עקשן מספיק, או האקר שגילה פרצה חדשה יוכל לפרוץ גם לאתר המבוצר ביותר, ולכן חלק חשוב מכל מערך אבטחה אינטרנטי נועד להתמודד גם עם תרחיש זה, ולוודא שההשתקמות תהיה מהירה, אלגנטית וחסרת מאמץ.

הקמת אתר וורדפרס והוא נפרץ?

אתר הוורדפרס שלך נפרץ? ובכן, האקר יכול לחדור לאתר שלך באחת משתי דרכים: או שהוא פורץ לבסיס הנתונים (ואז הוא משנה/מוחק/מוסיף בו נתונים), או שהוא משיג גישה לקבצים עצמם, אותם הוא משנה/מוחק. בגדול, הפריצות השכיחות גורמות להחלפה של התכנים המקוריים בתכנים של הפורץ (לרוב, תכנים רברבניים ו/או פוליטיים, במקרים בהם המטרה היא אתרים ישראליים), אבל יש גם פריצות שמכוונות מחדש את הגולשים לאתרים אחרים, וכיוצא באלה תעלולים.

בכל מקרה, בניית אתרים וורדפרס מציעה דרכים מהירות, אלגנטיות וחסרות מאמץ להחזיר את המצב לקדמותו. ברגע שגילית את הפריצה, עליך להעלות מחדש את בסיס הנתונים והקבצים ולהחליף סיסמאות.

בסיס הנתונים שלך נשמר בידי מערכת וורדפרס באופן אוטומטי, בעזרת תוסף מיוחד, על בסיס יומי, שבועי או מזדמן, לפי בחירתך. בסיס הנתונים יכול להישמר על המחשב שלך, להישלח במייל לפי בחירתך, או אפילו להישמר על השרת (לא מומלץ). העלאת בסיס הנתונים המגובה היא תהליך של שתי דקות ושלוש לחיצות עכבר...

החלפת הסיסמאות מתבצעת גם היא מהאדמין של המערכת והיא קצרצרה וקלילה. הצעד הבא יהיה לדרוס את כל קבצי המערכת, ולהחליף אותם בחדשים. הקבצים הנקיים אמורים להיות שמורים אצל בעל האתר, אך במקרה שאלו נעלמו, ניתן כמובן להוריד התקנה חדשה של המערכת מאתר וורדפרס. כל התהליך מהיר, חינמי ולא מסובך.

אתר פרוץ ניתן להשיב לקדמותו תוך מספר דקות. לא צריך לחכות לגיבוי של השרת, לא צריך לפנות לספק בניית האתרים – אתה לגמרי עצמאי, לא תלוי באף אחד (לפעמים פריצה לשרת משמעותה הפלה של מאות ואלפי אתרים, ואז עליך לחכות לתורך, לפעמים אפילו מספר ימים) ומי כמוך ידע לתת תשובה קצרה ואיכותית?

לסיכום ניתן להגיד כי עיצוב אתרים וורדפרס נהנה מרמת אבטחה גבוהה מאד, ובמקרה הצורך מיכולות שחזור מרשימות. בפוסט הבא נראה האם יתרונות אלו מאזנים את החשיפה הגבוהה במיוחד של אתרי וורדפרס, הנובעת מעצם היות הפלטפורמה כה פופולרית ונפוצה.

עיצוב אתרים דרופל
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולקבל עוד מידע על בניית אתרים וורדפרס, ומדוע יכולה הפלטפורמה לספק לך פתרון יעיל וגמיש לצרכי בניית אתרי תדמית.

עיצוב אתרעיצוב אתרים