בניית אתרים וורדפרס אוקטובר 2010 פרקים במאמר:

וורדפרס ותוספי אבטחה

בפוסט הקודם ראינו מהם הפרמטרים אותם יש לבחון בבואנו לנתח את יכולות האבטחה של מערכת ניהול תוכן. ראינו כי בניית אתרים וורדפרס מציעה פתרונות מצויינים בכל הקטגוריות, ועסקנו בעיקר ברמת האבטחה הגבוהה של ליבת וורדפרס. כעת נתקדם לבחון את כמות תוספי האבטחה ואת איכותם.

בניית אתר וורדפרס נהנית, כאמור, משלל תוספים, המסייעים בשדרוג יכולות האתר, משפרים את חווית הגלישה ומקלים על ניהול האתר. התוספים מהוללים של וורדפרס מכסים מספר רב של תחומים. בניית אתרים וורדפרס נהנית מתוספי ווב 2.0, גלריות, ניהול תוכן, הפצת תוכן, ניהול תגיות מתקדם, ניהול משתמשים ועוד (וזה בלי להיכנס בכלל לעיצוב אתרים וורדפרס, שנהנה משלל ערכות עיצוב היכולות להיחשב גם הן כתוספים). קטגורייה חשובה של תוספים היא קטגוריית האבטחה.

תוספי אבטחה ועיצוב אתרים וורדפרס

בבואנו לבנות אתר וורדפרס אנו יכולים להתקין בו מספר תוספים חשובים המסייעים לקדם את רמת האבטחה באתרנו. וורדפרס מציעה תוספים לבדיקה של טפסים (דרכם אוהבים האקרים לפרוץ לאתר), לסינון ספאם (גם סוג של אבטחה) ולהגנה על קבצים רגישים במערכת.

וורדפרס אפילו מציעה מספר תוספים העוזרים לנו לבדוק את רמת האבטחה של האתר.
תוספים אלו עורכים בדיקה מקיפה של האתר שלנו, ומגישים לנו דו"ח מצב המפרט את הסיכונים ואת הדרכים למזער אותם. התוסף עובר על כל הדרכים הנפוצות לחבלה באתר, ועוזר לנו להשלים חוסרים, לשנות הגדרות והרשאות של תיקיות, לשנות שמות, להתאים סיסמאות וכד'.

תוסף אחר שמסייע בהגנה על אתר וורדפרס מאפשר לנו לשנות את קובץ ה-htaccess שלנו, ולחסום התקפות באודן באיבן, עוד לפני שהפורץ מגיע לקובץ דרכו הוא מתכוון לפרוץ.

בניית אתר וורדפרס מאובטח

בניית אתרים וורדפרס לא מסתפקת בהשענות על אבטחת ליבה גבוהה, ומציעה מגוון של כלים לסייע לנו להדק את רמת האבטחה, לבדוק אותו ולפתור צרכים מיוחדים (המגיעים, לעיתים, בעקבות התקנת תוספים אחרים שאינם כלולים בליבה).

תשומת הלב המוקדשת לאבטחת אתרי וורדפרס היא גבוהה במיוחד, ומספקת לנו הגנה יוצאת דופן, בהשוואה למערכות קוד פתוח אחרות (קל וחומר בהשוואה למערכות קנייניות, שבדרך כלל אינן מאובטחות כלל).

בפוסט הבא נראה אילו פתרונות מציעה וורדפרס במקרה שהאתר בכל זאת נפל/נפרץ, ומהן הסיבות השכיחות למקרים שכאלה.

עיצוב אתרים דרופל
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולקבל עוד מידע על בניית אתרים וורדפרס, ומדוע יכולה הפלטפורמה לספק לך פתרון יעיל וגמיש לצרכי בניית אתרי תדמית.

עיצוב אתרעיצוב אתרים