עיצוב אתרים מחירים מרץ 2011 פרקים במאמר:

עיצוב אתר מהיר והעומס על השרת

בפוסטים הקודמים ראינו את החשיבות של מהירות הטעינה של האתר, ומהם הגורמים העיקריים המשפיעים עליה. ראינו כי אתר מהיר משפר את חווית הגלישה ומסייע לקדם את העברת המסר הנכון לגולש. אתר כזה לא רק מאפשר גישה ליותר גולשים, הוא גם משפר את סיכויי ההמרה בעקבות חשיפת הגולש לסטנדרטים גבוהים של נוכחות אונליין מקצועית.

הגורמים המשפיעים על מהירות הטעינה ניתנים, ברוב המקרים, לשיפור משמעותי בעלות נמוכה. כשהמדובר בתנועה כבדה של גולשים, עיצוב אתרים מהירים מסייע גם בהפחת נטל התשלום לספק האחסון, ומונע את האפשרות של קריסת האתר עקב עומס על השרת.

אתר כבד ועומס על השרת

אחד הפרמטרים הנכללים בשיקולי היעילות של האתר שלך הוא מידת העומס שהמנגנונים האינטרנטיים מטילים על השרת. שרת האחסון שלך הוא לא יותר ממחשב גדול שעליו נשמרים קבצי האתר. כשגולש טוען עמוד בדפדפן שלו, המחשב של השרת מעבד את הבקשה, מפעיל את המודולים להם העמוד נזקק, ופולט את התוצאה בחזרה לדפדפן של הגולש. ככל שיש יותר מודולים כאלה, כך עומס החישוב במוטל על המעבד שבשרת האחסון גדל.

רוב האתרים הקטנים מאוחסנים על שרתים שיתופיים, משיקולים של תקציב. השרת השיתופי מציע את החבילה הזולה ביותר, אך גם את הקצאת המשאבים הנמוכה ביותר. אלפי אתרים אחרים חולקים איתך את משאבי המחשב עליו הם מאוחסנים, וכתוצאה מכך מוגבלת הגישה שלך למעבד. אתר שמשתמש ביותר מדי משאבים, מנותק אוטומטית, מה שמביא ל"נפילה" של האתר ואי זמינותו לגולשים.

בגלל העלות הנמוכה של חבילות האחסון המשותפות, אין כמעט תמיכה. ברוב המקרים ניתוק של אתר אפילו לא יובא לידיעתך. כך ניתן להגיע למצב שהאתר שלך לא באויר מספר ימים או אפילו שבועות, לפני שאתה מבחין בכך. מעבר לנזק שנגרם לבעל האתר בשל אי הזמינות של המידע, והרושם הרע שמתקבל אצל הגולשים, המצפים לקבל אתר/אינפורמציה זמינה, נזק רציני נוסף נגרם מאי הזמינות של האתר בכל הנוגע לקידום אתרים. מנועי החיפוש שנתקלים בשגיאה עקבית מורידם את הדיורג של האתר שלך, נזק ממנו קשה להתאושש אם בכלל.

התוצאות החמורות של ניתוק האתר כתוצאה משימוש יתר במשאבים, יכולות להמנע אם האתר מאוחסן על שרת ייעודי, או לחלופין, מתבצעת על האתר עבודה של אופטימיזציה לניצולת המשאבים. חשוב מאד לקחת עובדה זו בחשבון, במיוחד באתרים העושים שימוש במגוון רחב של פלאגינים ותוספים בזבזניים, המנצלים עד תום את יכולות החישוב של המעבד.

עיצוב אתרים דרופל
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולקבל עוד מידע על בניית אתרים מהירים, ומדוע יכול עיצוב אתרים מהיר להגדיל את יחס ההמרה שלך ולחולל עבורך הכנסה נוספת.

עיצוב אתר