עיצוב אתרים מחירים מרץ 2011 פרקים במאמר:

עיצוב האתר וקריאות http

פרמטר נוסף הנושא השפעה קריטית על מהירות הטעינה של העמוד הוא מספר הקריאות לשרת. קריאת http מתבצעת בכל פעם שהעמוד טוען קובץ חיצוני לו. קבצים אלו יכולים להיות תמונות, סרטוני וידאו ואלמנטים של מולטימדיה, אך גם קבצי סגנון חיצוניים, וקבצי ג'אווה סקריפט. כל טעינה של קובץ מעכבת את הטעינה המושלמת של העמוד, וככל שהקובץ החיצוני כבד יותר, או ככל שמספר הקריאות האלו רב, כך מתעכבת "ירידת" העמוד במלואו.

קריאות http בזבזניות גורמות לעיכוב שלא לצורך ומאיטות את האתר. נהלים מקובלים להאצת הטעינה החיצונית, וצמצום מספר קריאות ה-http הם:
  • איחוד כל קבצי הסגנון לקובץ אחד
  • איחוד כל קבצי הג'אווה סקריפט לקובץ אחד
  • איחוד כל קבצי התמונה לקובץ אחד
איחוד הקבצים מצמצם את מספר הקריאות לשרת, אך גם נושא בחובו יתרונות אחרים: קובץ תמונה גדול, המכיל את כל התמונות המוצגות בעמוד, שוקל, לרוב, פחות מסכום כל הקבצים הנפרדים.

קבצי הסגנון יכולים להצטמצם אפילו יותר – מחיקה של כל הרווחים, הטאבים וירידות השורה ( (white spaceוכתיבת הסגנון בקצרנות עשוייה להפחית את משקל הקובץ במידה ניכרת. כלל זה תופס גם לגבי קבצי הג'אווה סקריפט.

בנוסף על כך, קבצי ג'אווה סקריפט הנטענים בסוף העמוד, ימנעו את עיכוב טעינתו, שכן טעינת כל עמוד נקטעת מתחילת הטעינה של קובץ ג'אווה סקיפט עד סופה, בהנחה שהמשך העמוד יזדקק לקוד הנטען. טעינת הקובץ בסוף העמוד תביא להצגת תכני העמוד מיד, גם אם העמוד עוד לא סיים להטען.

איחוד כל הקבצים הוא מהלך חשוב בבואנו לצמצם את מספר הקריאות לשרת, כמו גם את משקל הקבצים החיצוניים. יתרון נוסף למהלך זה הוא ריכוזיות רבה בניהול האתר: קבצי האתר לא מפזורים בין תיקיות, ואלמנטים דומים מרוכזים כולם בקובץ אחד, מה שמקל על ניהול ועריכה שלהם.

עיצוב אתרים דרופל
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולקבל עוד מידע על בניית אתרים מהירים, ומדוע יכול עיצוב אתרים מהיר להגדיל את יחס ההמרה שלך ולחולל עבורך הכנסה נוספת.

עיצוב אתרעיצוב אתרים