עיצוב אתרים מחירים מרץ 2011 פרקים במאמר:

מהירות הטעינה ומשקל העמוד

מהירות הטעינה של האתר מושפעת ממספר גורמים, ואלו העיקריים שבהם:
  • משקל העמוד
  • מספר הקבצים הנטענים לעמוד (קריאות http)
  • מספר השאילתות לבסיס הנתונים
בנוסף לגורמים אלו, יש להתחשב גם בעומס שמייצר האתר על המעבד של השרת.

משקל העמוד

משקל העמוד הוא גורם בעל השפעה קריטית על מהירות הטעינה. ככל שיש בעמוד יותר שורות קוד, תמונות כבדות, סרטוני וידאו ואלמנטים אחרים של מולטימדיה, פונטים וכד', כך עולה משקל העמוד, וביחס ישיר גם הזמן הלוקח לטעון אותו בצד הלקוח.

עמוד כבד אינו רצוי מפני שהוא פוגע בחווית הגלישה של המבקר באתר (האתר כבד ואיטי, זמן ההמתנה לכל עמוד רב, וחווית הגלישה מקוטעת, לא רציפה ולא מהנה). עמוד כבד גם יכול להביא לקריסה מוחלטת של האתר כשהדובר באיחסון על שרת משותף.

אחסון האתר

לאחסון האתר פנים רבות. העיקריות שבהן הם: אחסון משותף, אחסון VPS וענן, או אחסון מסור. רוב האתרים מאוחסנים באיחסון משותף על גבי שרתים שיתופיים. משמעות הדבר היא שהאתר שלך, מאוחסן על אותו מחשב, יחד עם עוד אלפי אתרים אחרים. האחסון המשותף הוא הזול ביותר, אך גם הכי פחות איכותי מבין כל האפשרויות. אחסון משותף מכיל הגבלות מסויימות על האתר שלך: נפח התנועה לאתר שלך מוגבל, כמו גם העומס שהאתר יכול להפיל על המעבד.

אתרים כבדים גוזלים נפח תעבורה רב. דוגמא:
עמוד כבד באתר ישקול כ-150KB.
עמוד קל ישקול 15KB.
אם יש לאתר שלך 100 גולשים ביום, האתר הכבד יגזול 150*100=15MB מהנפח המוקצה לך.
עמוד קל לעומתו יגזול רק 15*100=1.5MB
ההבדל בין שני העמודים מתבטא ב-405 MB בחודש.
במידה והאחסון המשותף שלך מקצה לך נפח תעבורה של 300 MB חודשיים בלבד, האתר שלך יקרוס אחרי 20 יום.
שרתים משותפים לא מתומחרים בצורה שמאפשרת להם להעניק יחס אישי (או יחס בכלל) לכל אחד מאלפי הלקוחות שלהם, ולכן ברוב המקרים אף אחד לא יודיע לך שעברת את המכסה, ושהאתר הורד, מה גם שהורדת האתר מתבצעת לרוב באופן אוטומטי, בלי שאף אחד מצוות הספק יהיה מעורב.

אתר המכיל מספר תמונות, יכול בקלות להוריד את משקל העמוד על ידי כיווץ אותן תמונות בצורה שלא יפגע באיכותן. המשמעות של המהלך הזה עולה ככל שמספר הגולשים רב יותר. במצבים בהם יש אלפי גולשים ביום, כל קילובייט חשוב, ויכול לסמן את ההבדל בין קריסה לפעילות תקינה של האתר.

בפוסט הבא נראה איך ניתן לצמצם את משקל העמוד אפילו עוד, כדי להמנע מההשלכות החמורות של נפילת האתר בעקבות חריגה מהקצאת התעבורה החודשית.

עיצוב אתרים דרופל
את/ה מוזמן/ת ליצור קשר ולקבל עוד מידע על בניית אתרים מהירים, ומדוע יכול עיצוב אתרים מהיר להגדיל את יחס ההמרה שלך ולחולל עבורך הכנסה נוספת.

עיצוב אתרעיצוב אתרים